A A A

Wydarzenia

 • Przedszkole w Kowalewie Pomorskim

    Kolega Radek Jastrzębski w ramach prezentacji swojego hobby odwiedził przedszkole w Kowalewie Pomorskim. Do tego przedszkola uczęszcza jego córka Julka. Wraz z żoną Asią przygotował prezentacje, konkursy i zgadywanki. Tablice i inne rekwizyty wypożyczone były z siedziby koła w Leśna oraz od kolegi Stasia Okrucińskiego.  Spotkanie bardzo się dzieciom podobało.

  Wychowawca Pan Marcin zorganizował rzutnik i ekran.

  www.przedszkolekowalewo.pl/index.php/motylki/923-mysliwy-w-motylkach

  zdjecia dostarczył kolega Radek Jastrzębski

 • Rykowisko Podkarpackie

   Urlop urlopem, ale jak się nadarzyła okazja wziąć udział w imprezie łowieckiej i reprezentować nasze koło to trzeba było z tego skorzystać. W Zagórzu(woj.podkarpackie) odbyła się cykliczna impreza(na ta chwilę XIX edycja) pod nazwą "Rykowisko Podkarpackie" Można było poćwiczyć strzelanie z łuku, były pokazy psów ras mysliwskich oraz ptaków łownych. Odbył sie także turniej strzelecki z broni pneumatycznej o puchar burmistrza. Najciekawsze były potyczki myśliwych- selekcjonerów w konkursie wabienia jeleni. Wszystko bardzo fajnie zorganizowane i do tego mnóstwo pysznego jedzenia, którym szczerze częstowano. Mimo, że upał był wyjatkowy tego dnia bawilismy sie świetnie. 

  Darz Bór 

  Michał Żurawicki

  P.S. Rodzinnie "ogoliliśmy" turniej strzelecki zdobywając dwa 1 miejsca i raz 3. Gościnni gospodarze.

 • Konkurs dla Najmłodszych

   W konkursie oragnizowanym przez  www.poradniklowiecki.pl dla najmłodszych sympatyków łowiectwa, Bartek Żurawicki(lat 10) zdobył 35 pkt zajmując 3 miejsce.

  Wyniki: www.poradniklowiecki.pl/component/content/article/84-nowosci/711-konkurs-dla-najmlodszych.html

  Gratulacje!!!

 • Edukacja Szkolna 05 2017

   25 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym odbyło się uroczyste podsumowanie programu przyrodniczo – łowieckiego „Darz Bór” oraz wręczenie nagród dla finalistów Gminnego Konkursu Fotograficznego „Bliżej lasu – cztery pory roku w obiektywie”.

  Program przyrodniczo – łowiecki „Darz Bór” realizowany był w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym przy współpracy z naszym Kołem Łowieckim. Adresatami programu byli uczniowie i rodzice, a wśród jego głównych celów możemy wymienić: kształtowanie właściwych postaw uczniów wobec przyrody oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, wzrost świadomości ekologicznej, poznanie kultury, tradycji i zwyczajów łowieckich, a także współuczestnictwo uczniów i rodziców w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny.

  W ramach programu „Darz Bór” co miesiąc podejmowane były różnego rodzaju działania. Uczniowie mieli okazję do wyjazdów do lasu, spotkań z myśliwymi i leśnikami, udziału w prelekcjach odbywających się z członkami naszego Koła Łowieckiego na terenie szkoły.

  Do maja 2017 r. (przez prawie cały rok szkolny 2016/2017) trwał też, wynikający z programu, ogłoszony we wrześniu Gminny Konkurs Fotograficzny „Bliżej lasu - cztery pory roku w obiektywie”, który patronatem honorowym objęła Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz – Hanna Anzel. Uczniowie obserwowali przyrodę w zmieniających się porach roku i swoje obserwacje uwieczniali na zdjęciach. Laureatów wybierano w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I – III i IV – VI. Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez nasze Koło Łowieckie oraz Gminę Lubicz. Imprezę uwieńczył słodki poczęstunek dla dzieci i zaproszonych gości.

           Koordynatorkami programu były: Mariola Czapla, Sylwia Knieć i Karolina Wojciechowska – nauczyciele SP nr 1 w Lubiczu Dolnym.

   

   

   

  Dziękujemy za wspaniałą współpracę!

   

 • "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom"

  Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od 2010 roku realizowany jest przez koła łowieckie z okręgów bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego we współpracy ze szkołami niezmiernie ciekawy program w zakresie edukacji ekologiczno-łowieckiej dzieci i młodzieży pt. „Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom”

   W dniu 17.10.2012 przy udziale naszych myśliwych odbyło się podsumowanie konkursu dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w Młyńcu.

 • Poświęcenie Ołtarza św. Huberta w Elgiszewie

 • Siedziba

 • Targi 2015

   Byliśmy na targach w Warszawie. Nasza mocna ekipa przyszłych myśliwych wygrała konkurs organizowany przez https://www.youtube.com/user/TVDarzBor 

  Zdobytą czapkę RWSa dumnie prezentuje Witek Żurawicki. Na zbiorówki będzie jak znalazł 

 • Walne 2015

   W dniu 18,042015 odbyło się Walne Zgromadzenie koła. Było to bardzo ważne posiedzenie, na które stawili się prawie wszyscy członkowie koła.

 • "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom" 2013

   W dniu 15.02.2013 w Szkole Podstawowej w Dobrzejewicach odbyło sie spotkanie w ramach programu "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom" z uczniami klas 0-2.

  Grono myśliwych reprezetował nasz  kolega Zygmunt Paradowski

 • WALNE 2014

   W maju br roku odbyło się Walne Zgromadzenia Koła. Na tym posiedzeniu zapadły ważne decyzje odnośnie przyszłości koła, kierunków rozwoju i stanu finansów. 

 • Walne zgromadzenie koła 25.05.2013

   W dniu 25.05.2013 zgodnie z wcześniejszym komunikatem w siedzibie koła w Leśnie, odbyło sie Walne zgromadzenia członków koła.

 • Hubertus 2012