Wynikiem należycie prowadzonej gospodarki łowieckiej są duże stany zwierzyny, a co za tym idzie – duże jej pozyskanie.
15 jeleni, 300 danieli, 250 saren, 150 dzików, 450 zajęcy, 250 bażantów, 100 kuropatw, 500 kaczek
135 danieli, 50 dzików, 70 saren, 40 zajęcy, 100 bażantów, 150 kaczek
Niezależnie od wolierowej hodowli bażanta koło prowadzi hodowlę dzikiego królika, a także bierze udział w realizacji programu ratowania kuropatw na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.
Na szczególną uwagę zasługuje gospodarka populacją daniela.
Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pracy zarządu koła i wszystkich członków, ze stanu inwentaryzacyjnego 10 sztuk daniela (w latach 60-tych) poprzez umiejętną gospodarkę łowiecką doprowadzono do 250 sztuk obecnie, a pozyskanie do jednego z największych w kraju. W efekcie prawidłowej selekcji w ostatnich 10 latach myśliwi zdobyli: 9 złotych, 29 srebrnych i 28 brązowych medali za łopaty daniela. Jedne łopaty złotomedalowe zajmują obecnie trzecie miejsce w kraju.
Z miejscowości Pruska Łąka drogą przez Szewę, Chełmonie, Chełmoniec do toru kolejowego, stąd torem do Gajewa, dalej szosą i drogą przez Skępsk do rzeki Drwęcy w miejscowości Antoniewo, następnie rzeką Drwęcą do Elgiszewa, stąd szosą przez Ciechocin do Małszyc i drogą przez Sęk, dalej w kierunku Józefowa po skraju lasu do rzeki Drwęcy i rzeką do mostu w Młyńcu. Z Młyńca drogą w kierunku Młyna Górnego, dalej przez staw, rowem do Strugi Rychnowskiej i tą strugą do drogi Brzezinko-Pruska Łąka i tą drogą do wsi Pruska Łąka.
148) Opis granic obwodu łowieckiego nr 148 „Ciechocin”Od mostu w Elgiszewie rzeką Drwęcą do miejscowości Strachowo stąd drogą Ciechocin – Paliwodzizna w kierunku Nowej Wsi i pierwszą drogą w lewo do Strachówka, pomiędzy zabudowaniami Rosłana i Dulczewskiego do szosy Paliwodzizna – Rudaw (przy figurze), dalej szosą do Rudawia i drogą przez Działyń, Przystań do Kijaszkowa, następnie szosą przez Mazowsze-Parcele do Świętosławia, dalej szosą do Zębowa (Zielona Góra) następnie z Zębowa szosą do Miliszew, dalej z Miliszew do Małszyc szosą, dalej przez Ciechocin do mostu na Drwęcy w Elgiszewie.
Rodowód koła łowieckiego „Daniel” w Leśnie wiąże się ściśle z historią i tradycjami koła łowieckiego przy Zarządzie Okręgowym Lasów Państwowych w Toruniu. Na początku swego istnienia koło liczyło 18 członków, dzierżawiło jeden obwód leśny i figurowało w ewidencji pod numerem 7. W dniu 19 marca 1960 roku po wpisaniu do rejestru Polskiego Związku Łowieckiego w zarządzie wojewódzkim w Toruniu otrzymało nr 96 i przyjęło nazwę „Daniel”. W 1964 roku przydzielono kołu drugi obwód polny. W tym czasie koło liczyło 22 członków. Obecnie koło „Daniel” w Leśnie liczy 80 członków i dzierżawi dwa obwody leżące na terenie Nadleśnictwa Golub – Dobrzyń o łącznej powierzchni 12217 ha.
>Wynikiem należycie prowadzonej gospodarki łowieckiej są duże stany zwierzyny a co za tym idzie duże jej pozyskanie. Na terenie obwodów żyje 15 jeleni, 300 danieli, 250 saren, 150 dzików oraz 450 zajęcy, 250 bażantów, 100 kuropatw i 500 kaczek.
W ostatnich latach średnio pozyskiwano: 135 danieli, 50 dzików, 70 saren, 40 zajęcy, 100 bażantów i 150 kaczek. Na szczególną uwagę zasługuje gospodarka populacją daniela. Dzięki zaangażowaniu, ogromnej pracy zarządu koła i wszystkich członków ze stanu inwentaryzacyjnego 10 szt. daniela w latach 60-tych poprzez umiejętną gospodarkę łowiecką doprowadzono do 300 szt. obecnie, a pozyskanie do jednego z najwyższych w kraju. W efekcie prawidłowej selekcji w ostatnich 10 latach myśliwi zdobyli, 9 złote, 29 srebrnych i 28 brązowych medali za łopaty daniela. Jedne łopaty złotomedalowe zajmują obecnie trzecie miejsce w kraju.
Za całokształt działalności koło w 1994 roku zostało wyróżnione Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. W 1998 roku z inicjatywy grupy członków koła zbudowano i poświęcono w Leśnictwie Leśno kapliczkę z figurką św. Huberta. W miejscu tym corocznie odprawiana jest msza hubertowska z okazji święta naszego patrona. Obecnie za działalność na niwie łowieckiej wyróżnionych jest w kole 4 kolegów Złomem 7 kolegów ZMZŁ, 8 kolegów SMZŁ i 17 kolegów BMZŁ. Koło posiada własną odznakę honorową „Za zasługi dla koła łowieckiego „Daniel” w Leśnie”, którą do tej pory zostało wyróżnionych 25 najbardziej zasłużonych kolegów.
W sezonie 2000/2001 koło rozpoczęło wolierową hodowlę królika, a od 2001 do 2006 roku obwód polny brał udział w realizacji programu aktywnego ratowania kuropatwy. Wielu członków koła zajmuje się hodowlą psów myśliwskich takich ras jak: seter irlandzki, wyżeł niemiecki, pointer oraz posokowiec bawarski.
Jubileusz 50-lecia Koła uczczono ufundowaniem sztandaru. Uroczystości rozpoczęły się 20 września 2003 roku w kościele Matki Boskiej Chełmonieckiej w Chełmoniu. Mszę koncelebrował ksiądz Kazimierz Górski, a poświęcenia sztandaru dokonał Koordynator Duszpasterstwa Myśliwych ksiądz prałat Wojciech Frątczak. Po mszy w domu pielgrzyma w Chełmoniu w obecności członków koła i ich rodzin odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru, którego dokonał Prezes ORŁ w Toruniu Maciej Januszewski. W trakcie uroczystości wręczono Kołu Łowieckiemu „Daniel” najwyższe odznaczenie łowieckie „Złom” oraz najbardziej zasłużonym kolegom medale za zasługi łowieckie. Koło wykupiło i wyremontowało siedzibę w Leśnie.